Aktualności

 

 

IV PÓŁMARATON ZIELONOGÓRSKI

 

13.września 2015r. udaliśmy się do Zielonej Góry gdzie odbył się już IV Półmaraton Zielonogórski zorganizowany przez stowarzyszenie ,,Biegam- Pomagam". W trakcie imprezy odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz naszego Domu Dziecka a Helena Hatka Senator Rzeczypospolitej Polskiej, przekazała naszym podopiecznym czek na kwotę 1000zł. Serdecznie dziękujemy p. Senator i Stowarzyszeniu ,,Biegam-Pomagam" za okazane wsparcie.

półmaraton 2015


WAŻNA MAMA,WAŻNY TATA

 

5 września 2015r uczestniczyliśmy w festynie rodzinnym pod hasłem ,,Ważna mama, ważny tata", zorganizowanym przez Lubuski Ruch na Rzecz Kobiet i Rodziny "Żar". Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się min. ścianka wspinaczkowa, Gliniada, pokaz sztuk walki, zumba. Cała sobota minęła naszym podopiecznym na wesołej zabawie i aktywnym uczestnictwie w przygotowanych atrakcjach.

ważna mam


Podsumowanie projektu ,,Profilaktyczna aktywizacja dzieci i młodzieży w czasie wakacji 2015- MASZ WYBÓR" 

Z satysfakcja pragniemy poinformować, że ostatecznie został rozliczony projekt pt.  ,,Profilaktyczna aktywizacja dzieci i młodzieży w czasie wakacji 2015- MASZ WYBÓR", który był realizowany w naszej placówce. Dzięki uzyskanym środkom z Urzędu Miasta w Żarach, Stowarzyszenie przyjaciół Jasia i Małgosi miało możliwość zorganizowania naszym podopiecznym czasu w trakcie tegorocznych wakacji.W czasie trwania projektu odbyły się zajęcia profilaktyczne dla naszych podopiecznych, wycieczki do Wrocławia, Zielonej Góry oraz wyjście na Kręgielnię. Szerzej o projekcie można przeczytać na naszej stronie internetowej w zakładce INFORMACJE.
Wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu pragniemy serdecznie podziękować. 
 
2015 projekt
 

REJS JACHTEM PACYFICA

 

12.07. 2015nasi młodzi żeglarze tradycyjnie przybyli do portu w Szczecinie by pod okiem swojego ulubionego kapitana p. Wiesława Skotnickiego odbyć kolejny rejs na pokładzie wyjątkowego jachtu Pacyficy. W tym roku kolejna grupa naszych podopiecznych udała się w pięciodniową przygodę u boku pana kapitana Wiesława człowieka pełnego pasji i zakochanego w morzu, któremu już drugi rok z rzędu towarzyszył kapitan Aleksander Sondej. Nasi mali żeglarze po podstawowym przygotowaniu udali się ze Szczecina do Świnoujścia, znaleźli również czas by poplażować ale także by wypłynąć w morze, choć silny wiatr trochę pokrzyżował plany załogi. Na zakończenie 5 dniowego rejsu każdy podopieczny otrzymał pamiątkową mapę oraz opinie kapitana. Każdy rejs to dla naszych podopiecznych wspaniała przygoda, za którą pragniemy serdecznie podziękować p. Wiesławowi oraz p. Aleksandrowi.
Rejs odbył się w ramach działalności fundacji Pomóżmy Wypłynąć prowadzonej przez p. Wiesława.

12.07.2015 rejs


INTEGRACYJNA OLIMPIADA RADOŚCI NA POWITANIE LATA 

27.06.2015 Wszyscy udaliśmy się na teren Warsztatów Terapii Zajęciowe w Żarach gdzie odbyła się zorganizowana przez Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych Radość Życia- Integracyjna Olimpiada Radości Na Powitanie Wakacji. Nasza drużyna dzielnie zmagała się z wszystkimi przygotowanymi konkurencjami a po części sportowej każdy uczestnik mógł liczyć na poczęstunek oraz nagrody. Wszyscy ,,olimpijczycy” mieli również okazję wykazać się talentami plastycznymi i muzycznymi. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na perfekcyjnie przygotowana imprezę.

 

27.06.2015 WTZ

 


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Po całym długim roku szkolnym przychodzi dzień, gdy książki i zeszyty odchodzą w kąt a ich miejsce zajmuje dobra zabawa i odpoczynek. Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było dla naszych podopiecznych wyjątkowo udane, gdyż wszyscy otrzymali promocje do następnej klasy więc w trakcie letnich dni będą mogli w całości skupić się na relaksie i atrakcjach przygotowanych przez naszą placówkę.
W tym roku nasze dzieci uczciły początek wakacji grillem wspólnie z państwem Skotnickimi. Śpiewy przy akompaniamencie gitary p. Wiesława, pyszności z grilla oraz wspólne zabawy były wspaniałym rozpoczęciem wakacji.

26.06.2015 zakończenie roku szkolnego


PIKNIK W KADŁUBI

20.06.2015r. zostaliśmy zaproszeni przez panią Sołtys Elwirę Wentland do Kadłubi gdzie odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez tamtejszą Radę Sołecką. Wśród licznych atrakcji znalazły się miedzy innymi konkurs młodych talentów, pokazy zumby, malowanie twarzy oraz pyszne jedzenie. Serdecznie dziękujemy Pani Elwirze oraz wszystkim mieszkańcom Kadłubi za miło spędzoną sobotę.

20.06.2015piknik w kadłubi


XI DZIEŃ DZIECKA Z WĘDKĄ  

13.06.2015 udaliśmy się na stawy poligonowe w Żarach gdzie już XI raz odbył się zawody wędkarskie zorganizowane z inicjatywy stowarzyszenia SERWUS oraz kół wędkarskich nr 3 i nr 8 w Żarach. Patronat nad zawodami objęła Burmistrz Żar Danuta Madej. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na zawody. 
 
13.06.2015 wedkarskie

DZIEŃ DZIECKA 2015

 

01.06.2015r spotkaliśmy się wszyscy by wspólnie uczcić Dzień Dziecka czyli święto wszystkich naszych podopiecznych. Wśród przygotowanych atrakcji znalazł się wspólny grill, przepyszny tort oraz wyjście na kręgle. Wszystkim naszym wychowankom życzymy wszystkiego najlepszego.

 

01.06


ROZGRZEWKA PRZED DNIEM DZIECKA

 

30.05.2015r Udaliśmy się na Żarski Rynek by wziąć udział w atrakcjach przygotowanych dla najmłodszych z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Świetna zabawa, wspinaczka na ściance oraz nauka gry w Boule wypełniła naszym podopiecznym całe sobotnie popołudnie.

30.05


PIŁKARSKIE EMOCJE W LUBSKU

 

28.05.2015r kolejny raz udaliśmy się do Lubska gdzie odbył się IV Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Domów Dziecka. Tym razem puchary nas ominęły jednak wszystkim naszym młodym zawodnikom (należy zaznaczyć, że grający w naszej drużynie Alan został najmłodszym zawodnikiem turnieju) należą się pochwały i podziękowania za walkę i zaangażowanie.

 

28.04.2015

 


PROFILAKTYKA PRZED WAKACJAMI

 

26.04.2015r Naszą placówkę odwiedził asp. Paweł Stefanz Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Podczas spotkania nasi podopieczni mogli dowiedzieć się jakie wykroczenia i przestępstwa najczęściej popełniają młodzi ludzie i jakie konsekwencje za nie przewiduje kodeks karny i wykroczeń. Mamy nadzieję, że przed zbliżającymi się wakacjami będzie to pouczające spotkanie. 

 

24.04. 2015 profilaktyka przed wakacj

 


NASZE KWIATY

 

Tradycyjnie od wczesnej wiosny do późnej jesieni na terenie naszej placówki rozkwitają piękne kwiaty. Jak każdego roku także i w tym wszystkie rośliny podarowali nam państwo M. W. Rosół, prowadzących sprzedaż kwiatów w żarskich Kunicach. Nasze wychowawczynie zadbały by każdy z nich znalazł się w odpowiednim miejscu.

 

20.04

 


PRZYGOTOWANIA DO SEZONU ROWEROWEGO

 

25.04.2015 r. z uwagi na coraz lepszą pogodę postanowiliśmy zainteresować się naszymi rowerami, które po zimowym odpoczynku czekał pracowity okres . Dzięki zaangażowaniu naszych podopiecznych i pomocy wychowawców rowery czyste i sprawne czekają na zbliżające się wycieczki.

 

2015 sezon rowerowy


SPACER PO ZIELONYM LESIE Z PTTK

 

15.04.2015 Żarski oddział PTTK zaprosił nasze dzieciaki na spacer po Zielonym Lesie połączony z ogniskiem na ,,Syrenie".
Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym na tym wydarzeniu za miło spędzony czas.

 

2015 pttk

 


FERIE 2015

 

Podczas tegorocznych ferii na naszych podopiecznych czekało wiele atrakcji- wycieczki oraz zajęcia zorganizowane na terenie naszej placówki szczelnie wypełniły czas naszym dzieciakom skutecznie wypierając nudę. Możemy śmiało powiedzieć, że pomimo braku śniegu, ferie były wyjątkowo udane.

2015 ferie


PREZENTY OD SKLEPU MARTENS

 

24.01.2015 r podopieczni Powiatowego Domu Dziecka w Żarach otrzymali od nowo otwartego sklepu sportowego Martens, obuwie i sprzęt sportowy na łączna kwotę 5000 tys. złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom sklepu za wspaniały prezent. 

 

2015 martens