Aktualności

 

 

IV PÓŁMARATON ZIELONOGÓRSKI

 

13.września 2015r. udaliśmy się do Zielonej Góry gdzie odbył się już IV Półmaraton Zielonogórski zorganizowany przez stowarzyszenie ,,Biegam- Pomagam". W trakcie imprezy odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz naszego Domu Dziecka a Helena Hatka Senator Rzeczypospolitej Polskiej, przekazała naszym podopiecznym czek na kwotę 1000zł. Serdecznie dziękujemy p. Senator i Stowarzyszeniu ,,Biegam-Pomagam" za okazane wsparcie.

półmaraton 2015


WAŻNA MAMA,WAŻNY TATA

 

5 września 2015r uczestniczyliśmy w festynie rodzinnym pod hasłem ,,Ważna mama, ważny tata", zorganizowanym przez Lubuski Ruch na Rzecz Kobiet i Rodziny "Żar". Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się min. ścianka wspinaczkowa, Gliniada, pokaz sztuk walki, zumba. Cała sobota minęła naszym podopiecznym na wesołej zabawie i aktywnym uczestnictwie w przygotowanych atrakcjach.

ważna mam


Podsumowanie projektu ,,Profilaktyczna aktywizacja dzieci i młodzieży w czasie wakacji 2015- MASZ WYBÓR" 

Z satysfakcja pragniemy poinformować, że ostatecznie został rozliczony projekt pt.  ,,Profilaktyczna aktywizacja dzieci i młodzieży w czasie wakacji 2015- MASZ WYBÓR", który był realizowany w naszej placówce. Dzięki uzyskanym środkom z Urzędu Miasta w Żarach, Stowarzyszenie przyjaciół Jasia i Małgosi miało możliwość zorganizowania naszym podopiecznym czasu w trakcie tegorocznych wakacji.W czasie trwania projektu odbyły się zajęcia profilaktyczne dla naszych podopiecznych, wycieczki do Wrocławia, Zielonej Góry oraz wyjście na Kręgielnię. Szerzej o projekcie można przeczytać na naszej stronie internetowej w zakładce INFORMACJE.
Wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu pragniemy serdecznie podziękować. 
 
2015 projekt
 

REJS JACHTEM PACYFICA

 

12.07. 2015nasi młodzi żeglarze tradycyjnie przybyli do portu w Szczecinie by pod okiem swojego ulubionego kapitana p. Wiesława Skotnickiego odbyć kolejny rejs na pokładzie wyjątkowego jachtu Pacyficy. W tym roku kolejna grupa naszych podopiecznych udała się w pięciodniową przygodę u boku pana kapitana Wiesława człowieka pełnego pasji i zakochanego w morzu, któremu już drugi rok z rzędu towarzyszył kapitan Aleksander Sondej. Nasi mali żeglarze po podstawowym przygotowaniu udali się ze Szczecina do Świnoujścia, znaleźli również czas by poplażować ale także by wypłynąć w morze, choć silny wiatr trochę pokrzyżował plany załogi. Na zakończenie 5 dniowego rejsu każdy podopieczny otrzymał pamiątkową mapę oraz opinie kapitana. Każdy rejs to dla naszych podopiecznych wspaniała przygoda, za którą pragniemy serdecznie podziękować p. Wiesławowi oraz p. Aleksandrowi.
Rejs odbył się w ramach działalności fundacji Pomóżmy Wypłynąć prowadzonej przez p. Wiesława.

12.07.2015 rejs


INTEGRACYJNA OLIMPIADA RADOŚCI NA POWITANIE LATA 

27.06.2015 Wszyscy udaliśmy się na teren Warsztatów Terapii Zajęciowe w Żarach gdzie odbyła się zorganizowana przez Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych Radość Życia- Integracyjna Olimpiada Radości Na Powitanie Wakacji. Nasza drużyna dzielnie zmagała się z wszystkimi przygotowanymi konkurencjami a po części sportowej każdy uczestnik mógł liczyć na poczęstunek oraz nagrody. Wszyscy ,,olimpijczycy” mieli również okazję wykazać się talentami plastycznymi i muzycznymi. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na perfekcyjnie przygotowana imprezę.

 

27.06.2015 WTZ

 


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Po całym długim roku szkolnym przychodzi dzień, gdy książki i zeszyty odchodzą w kąt a ich miejsce zajmuje dobra zabawa i odpoczynek. Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było dla naszych podopiecznych wyjątkowo udane, gdyż wszyscy otrzymali promocje do następnej klasy więc w trakcie letnich dni będą mogli w całości skupić się na relaksie i atrakcjach przygotowanych przez naszą placówkę.
W tym roku nasze dzieci uczciły początek wakacji grillem wspólnie z państwem Skotnickimi. Śpiewy przy akompaniamencie gitary p. Wiesława, pyszności z grilla oraz wspólne zabawy były wspaniałym rozpoczęciem wakacji.

26.06.2015 zakończenie roku szkolnego


PIKNIK W KADŁUBI

20.06.2015r. zostaliśmy zaproszeni przez panią Sołtys Elwirę Wentland do Kadłubi gdzie odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez tamtejszą Radę Sołecką. Wśród licznych atrakcji znalazły się miedzy innymi konkurs młodych talentów, pokazy zumby, malowanie twarzy oraz pyszne jedzenie. Serdecznie dziękujemy Pani Elwirze oraz wszystkim mieszkańcom Kadłubi za miło spędzoną sobotę.

20.06.2015piknik w kadłubi


XI DZIEŃ DZIECKA Z WĘDKĄ  

13.06.2015 udaliśmy się na stawy poligonowe w Żarach gdzie już XI raz odbył się zawody wędkarskie zorganizowane z inicjatywy stowarzyszenia SERWUS oraz kół wędkarskich nr 3 i nr 8 w Żarach. Patronat nad zawodami objęła Burmistrz Żar Danuta Madej. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na zawody. 
 
13.06.2015 wedkarskie

DZIEŃ DZIECKA 2015

 

01.06.2015r spotkaliśmy się wszyscy by wspólnie uczcić Dzień Dziecka czyli święto wszystkich naszych podopiecznych. Wśród przygotowanych atrakcji znalazł się wspólny grill, przepyszny tort oraz wyjście na kręgle. Wszystkim naszym wychowankom życzymy wszystkiego najlepszego.

 

01.06


ROZGRZEWKA PRZED DNIEM DZIECKA

 

30.05.2015r Udaliśmy się na Żarski Rynek by wziąć udział w atrakcjach przygotowanych dla najmłodszych z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Świetna zabawa, wspinaczka na ściance oraz nauka gry w Boule wypełniła naszym podopiecznym całe sobotnie popołudnie.

30.05


PIŁKARSKIE EMOCJE W LUBSKU

 

28.05.2015r kolejny raz udaliśmy się do Lubska gdzie odbył się IV Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Domów Dziecka. Tym razem puchary nas ominęły jednak wszystkim naszym młodym zawodnikom (należy zaznaczyć, że grający w naszej drużynie Alan został najmłodszym zawodnikiem turnieju) należą się pochwały i podziękowania za walkę i zaangażowanie.

 

28.04.2015

 


PROFILAKTYKA PRZED WAKACJAMI

 

26.04.2015r Naszą placówkę odwiedził asp. Paweł Stefanz Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Podczas spotkania nasi podopieczni mogli dowiedzieć się jakie wykroczenia i przestępstwa najczęściej popełniają młodzi ludzie i jakie konsekwencje za nie przewiduje kodeks karny i wykroczeń. Mamy nadzieję, że przed zbliżającymi się wakacjami będzie to pouczające spotkanie. 

 

24.04. 2015 profilaktyka przed wakacj

 


NASZE KWIATY

 

Tradycyjnie od wczesnej wiosny do późnej jesieni na terenie naszej placówki rozkwitają piękne kwiaty. Jak każdego roku także i w tym wszystkie rośliny podarowali nam państwo M. W. Rosół, prowadzących sprzedaż kwiatów w żarskich Kunicach. Nasze wychowawczynie zadbały by każdy z nich znalazł się w odpowiednim miejscu.

 

20.04

 


PRZYGOTOWANIA DO SEZONU ROWEROWEGO

 

25.04.2015 r. z uwagi na coraz lepszą pogodę postanowiliśmy zainteresować się naszymi rowerami, które po zimowym odpoczynku czekał pracowity okres . Dzięki zaangażowaniu naszych podopiecznych i pomocy wychowawców rowery czyste i sprawne czekają na zbliżające się wycieczki.

 

2015 sezon rowerowy


SPACER PO ZIELONYM LESIE Z PTTK

 

15.04.2015 Żarski oddział PTTK zaprosił nasze dzieciaki na spacer po Zielonym Lesie połączony z ogniskiem na ,,Syrenie".
Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym na tym wydarzeniu za miło spędzony czas.

 

2015 pttk

 


FERIE 2015

 

Podczas tegorocznych ferii na naszych podopiecznych czekało wiele atrakcji- wycieczki oraz zajęcia zorganizowane na terenie naszej placówki szczelnie wypełniły czas naszym dzieciakom skutecznie wypierając nudę. Możemy śmiało powiedzieć, że pomimo braku śniegu, ferie były wyjątkowo udane.

2015 ferie


PREZENTY OD SKLEPU MARTENS

 

24.01.2015 r podopieczni Powiatowego Domu Dziecka w Żarach otrzymali od nowo otwartego sklepu sportowego Martens, obuwie i sprzęt sportowy na łączna kwotę 5000 tys. złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom sklepu za wspaniały prezent. 

 

2015 martensSYLWESTER 2014/2015

Sylwester to czas hucznego pożegnania starego a przywitania Nowego Roku. W naszej placówce, Sylwester zawsze jest obchodzony z rozmachem, tańce, zabawy, sztuczne ognie również w tym roku wypełniły ten szczególny wieczór naszym podopiecznym.

 2014 sylwester


WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW Z „eNCe-peNCe"

23.12.2014r. odwiedziły naszą placówkę maluchy z przedszkola „eNCe-peNCe" z Żar. Przedszkolaki wręczyły naszym podopiecznym słodkie upominki oraz miło spędziły czas w naszej placówce. Pozdrawiamy przedszkolaków oraz ich wychowawczynie i dziękujemy za wizytę.

 

2014 ence pence


SPOTKANIE WIGILIJNE

Wieczorem 18.12.2014 r., tradycyjnie wszyscy spotkaliśmy się by przełamać się opłatkiem i wspólnie spędzić czas przy świątecznym stole. Wśród przybyłych gości znaleźli się Wicestarosta Żarski Małgorzata Issel i Dyrektor PCPR p. Justyna Rasztubowicz oraz p. Moniki Holke z Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien Bank.

2014 sparkasse
Świąteczną atmosferę zapewnił występ naszych podopiecznych z przygotowanymi Jasełkami oraz prezenty przygotowane przez Sparkasse oraz Żarskich przedsiębiorców i biznesmenów. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za wspólnie spędzony czas.

2014 wigilia

  Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA


PREZENTY OD UCZNIÓW LO. im B. PRUSA

18.12.2014 odwiedzili nas uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im B. Prusa z Żar, którzy przygotowali prezenty dla naszych podopiecznych. Zbiórkę przezentów w ramach akcji ,,Szlachetna Paczka" przeprowadzili Paula Sznigir, Kasper Pękala, Katarzyna Słoneczko, pod opieką pani Elżbiety Malędowicz. Wszystkim licealistom serdecznie dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt i samych 5 w Nowym Roku.

prezenty od licealistów 18.12


JASEŁKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8

Już drugi rok z rzędu nasi podopieczni pod opieka p. Marzeny Szandurskiej przygotowali Jasełka. Tym razem ze swoim przedstawieniem 17.12.2014 udali się do szkoły podstawowej nr 8, gdzie wystąpili przed uczniami i kadrą pedagogiczną. Serdecznie gratulujemy p. Marzenie i jej młodym aktorom pięknego występu.

2014 jasełka

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA


MIKIOŁAJKI Z FALUBAZEM

Zielonogórski Falubaz od dawna wspiera naszą placówkę. Tym razem 08.12.2014, nasi przyjaciele odwiedzili nas ze świątecznymi prezentami a wsród przybyłych znalazł się Andrzej Huszcza. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i wspaniałe prezenty.

mikiołajki z Falubazem 08.12


POWRÓT ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 

W tym roku nasze dzieciaki musiały być wyjątkowo grzeczne ponieważ już drugi raz odwiedził je Mikołaj. Tym razem Święty wręczył prezenty, które udało się zebrać naszym koleżankom Kamili i Oli podczas spontanicznej akcji wśród znajomych na Facebooku. Wszystkim zaangażowanym w akcję dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt.

 

mikołaj 06.12

 


MIKOŁAJKI

 Już w przeddzień Mikołajek 05.12.2014 r. do naszego Domu Dziecka przyjechało kilku pomocników Św. Mikołaja. Wśród gości znaleźli się min. Wicestarosta Powiatu Żarskiego Pani Małgorzata Issel, Pan Jarosław Masina rzecznik firmy Kronopol oraz dzieci,nauczyciele i rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Jasienia. Oczywiście na spotkaniu nie mogło zabraknąć najważniejszego gościa Św. Mikołaja, który obdarował nasze dzieciaki słodkimi prezentami. Dziękujemy wszystkim za przybycie i miło spędzony
czas.
 2014 mikołaj
Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA
 

ANDRZEJKI 2014

Nasi podopieczni zawsze chętnie przygotowują i uczestniczą w imprezach organizowanych na terenie naszego Domu. 29.11.2014 r. zgodnie z tradycją nasi wychowankowie spotkali się by wspólnie spędzić Andrzejkowy wieczór oraz uczcić urodziny ich kolegi Mateusza.
Magiczny nastrój, tradycyjne wróżby, gry, zabawy, oraz tańce i śpiewy przez wiele godzin rozbrzmiewały w naszej placówce.

2014 andrzejki

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA


 

KONCERT HARYTATYWNY FUNDACJI ,,POMÓRZMY WYPŁYNĄĆ"

 

11.10.2014 r. na sali widowiskowej ,, Luna" Żarskiego Domu Kultury, odbył się koncert charytatywny, z którego dochód wsparł działalność fundacji ,,Pomóżmy Wypłynąć". Koncert składał się z występów zespołów TAM oraz DUST&STEEL, które zaprezentowały swoje utwory w akustycznych odsłonach.
P. Wiesław od dawna wspiera nasze dzieciaki, już dwukrotnie gościł naszych podopiecznych na pokładzie swojego jachtu ,,Pacyfica". Więcej o działalności fundacji można dowiedzieć się odwiedzając stronę - http://fundacjapw.blogspot.com

koncert


 III LOTTO PÓŁMARATON ZIELONOGÓRSKI

14.09.2014 r. na ulicach Zielonej Góry blisko 1200 biegaczy rywalizowało w półmaratonie, zorganizowanym przez stowarzyszenie ,,Biegam Pomagam". W trakcie imprezy odbyła się kwesta na rzecz naszego Domu Dziecka, nasi podopieczni odebrali także czek na kwotę 1000 zł ufundowany przez Panią Helenę Hatkę Senator Rzeczpospolitej Polskiej.

2014 maraton

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA


FESTYN INTEGRACYJNY

06.09.2014 r. na terenie naszego Domu został zorganizowany festyn integracyjny dla podopiecznych Domów Dziecka z Lubska, Szprotawy i oczywiście naszych wychowanków. Dzięki uprzejmości lokalnych firm i osób prywatnych udało się przygotować dla dzieci wiele atrakcji.
A oto i nasi sponsorzy (w losowej kolejności) dzięki ,którym udało się zorganizować festyn i podarować dzieciakom mnóstwo radości:


Piekarnia Walter
Piekarnia,cukiernia Eugeniusz Ślawski
APEX Komputery
Zakład Masarski ,,Tomaszek"
,,Wentor" Piotr Wentland
DAREX Hurtownia Spożywcza
GEST Hurtownia Napojów
Piekarnia Jolanty Kurcewicz
Zakład Masarski Czernicki i Syn
Ewa Zarzycka Instruktor Zumby
Fitness Club Klimas – Leszek Klimas
Komendant Oddziału Żandarmerii Wojskowej płk Tomasz Kajzer
Komenda Powiatowa Policji w Żarach

2014 festyn

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA


GEOPARK

Nasi podopieczni bardzo chętnie uczestniczą w wycieczkach rowerowych organizowanych przez naszych wychowawców, najczęściej wybieramy się na przejażdżki po Zielonym Lesie ale też i dalsze trasy nie są nam obce. 28.08.2014 r. dzieci wybrały się na wycieczkę do Geoparku w okolicach Tuplic, wyjazd podsumowywał powoli kończący się sezon.
W tym miejscu musimy podziękować polskiej szkole im. Maksymiliana Marii Kolbe w Luton- Dunstable- Wielka Brytania, która przekazała nam środki na zakup rowerów dla naszych podopiecznych, oraz wszystkim osobom, które wspierają nasze ,,kółko rowerowe" przekazując rowery i środki do ich konserwacji i napraw.

2014 rowery

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA


KOLEJNY REJS PACYFICĄ

Są miejsca i ludzi do których zawsze chętnie wracamy, niewątpliwie takim miejscem dla naszych podopiecznych jest jacht Pacyfica oraz jej właściciel kapitan jachtowy Wiesław Skotnicki. W tym roku kolejna grupa naszych podopiecznych w ramach akcji ,,Pomóżmy Wypłynąć", miała przyjemność gościć na pokładzie jednego z najpiękniejszych jachtów w naszym kraju. W trakcie 3 dniowego rejsu              (14-17.08.2014 r.) nie brakowało atrakcji, na początek rejs pięknym jachtem motorowym ,,Therma" Pawła Kacperskiego, kolejnego dnia już na pokładzie jachtu Pacyfica mali żeglarze wyruszyli do Nowego Warpna, gdzie po pełnym atrakcji pobycie udali się w podróż powrotną do Szczecina

Pan Wiesław Skotnicki zawsze okazuje naszym wychowankom dużo serca i życzliwości a każdy podopieczny powraca z rejsu zafascynowany żeglarską przygodą. Jeżeli chcieliby Państwo wesprzeć akcję ,,Pomóżmy Wypłynąć", serdecznie zachęcamy do odwiedzenia strony fundacji założonej przez Pana Wiesława- http://fundacjapw.blogspot.com/
Z naszej strony serdecznie dziękujemy kpt Skotnickiemu, kpt Aleksandrowi Sondejowi oraz wszystkim osobom dzięki którym odbył się tegoroczny rejs.

2014 rejs

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA


ŚNIEŻNE KOTŁY

W trakcie wakacji, żaden z naszych podopiecznych nie może narzekać na nudę i nadmiar wolnego czasu,wyjazdy kolonijne oraz zorganizowane przez naszą placówkę wycieczki, wypełniają wakacyjne dni naszych dzieci. Jeden z takich wyjazdów miał miejsce 04.07.2014 r. a jego celem były Śnieżne Kotły jedna z największych a na pewno najpiękniejszych atrakcji Karkonoszy.
Pomimo tego, że droga na nie jest długa a pogoda tego dnia była wyjątkowo kapryśna dla naszych młodych turystów, przepiękne widoki jakich dostarczają Śnieżne Kotły wynagrodziły z nawiązką   cały trud.

2014 śnieżne kotły

 

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

Zakończenie roku szkolnego zawsze oznacza rozpoczęcie wakacji, nie ulega wątpliwości, że jest to dla dzieci powód do podwójnego świętowania. 27.06.2014 r. tradycyjnie przy wspólnym grillu podsumowaliśmy kończący się rok szkolny. Była to również okazja by nagrodzić najlepszych uczniów wśród naszych podopiecznych oraz porozmawiać o rozpoczynających się wakacjach.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc dydaktyczną naszym dzieciakom i zachęcamy do współpracy w kolejnym roku szkolnym.

2014 zakończenie wakacji

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA


 

DZIEŃ DZIECKA Z ESA TRUCK I DAF

 

Każde dziecko marzy o tym by Dzień Dziecka trwał cały rok. Nasze dzieciaki po pełnym wrażeń wyjeździe do Zielonej Góry, 15.06.2014 r. udał się do siedziby firmy ESA TRUCK w Iłowej gdzie odbył się tradycyjny festyn z okazji Dnia Dziecka, na którym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu ,,Daf oczami dziecka”. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i pełne atrakcji popołudnie.

2014 daf

 

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA

 


NAUKA NURKOWANIA

 

15.06.2014 r. na terenie żarskiego basenu Wodnik, odbyło się spotkanie naszych podopiecznych z przedstawicielami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Wodnego z Nowej Soli. Wspólnie z wychowankami Domu Dziecka z Lubska nasze dzieci przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi płetwonurkowie. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom a niezapomniane wspomnienia będą dla dzieci najlepszą nagrodą.

2014 nurkowanie

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA

 


DZIEŃ DZIECKA Z FIRMĄ INTRA

 

 

Jest jeden dzień w roku gdy każde dziecko mały i duże ma swoje święto. Dzięki firmie Intra nasze dzieciaki miały możliwość wyjazdu w dniach 31.05- 01.06.2014 do Zielonej Góry gdzie czekało na nich wiele atrakcji z okazji ich święta. Tuż po przyjeździe do Zielonej Góry i zakwaterowaniu w Hotelu Śródmiejskim nasi podopieczni udali się do MOSIR, gdzie po pysznym obiedzie w restauracji h2o czekały na nich gry i zabawy na terenie aquaparku. Po wodnym szaleństwie dzieciaki udały się do kina a następnie powróciły do Hotelu Śródmiejskiego. Następnego dnia cała grupa uczestniczyła w atrakcjach przygotowanych z okazji Dnia Dziecka na Zielonogórskim Rynku i galerii Focus. Wieczorem udaliśmy się na mecz derbowy pomiędzy żużlowcami Falubazu a Gorzowskiej Stali.

Pragniemy serdecznie podziękować za okazane serce i pomoc Zdzisławowi Tymczyszynowi Prezesowi Zarządu firmy Intra S.A, Joannie Tymczyszyn, Mateuszowi Tymczyszyn oraz pracownikom Hotelu Śródmiejskiego i restauracji h2o.  

 

2014 dzień dziecka intra

 

 

 Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA


 

III WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DOMÓW DZIECKA

30.05.2014 r. odbył się w Lubsku kolejny już turniej piłki nożnej, skierowany do wychowanków Domów Dziecka, nie mogło na nim zabraknąć naszej drużyny. Zajęcie 7 miejsca nie usatysfakcjonowało naszych młodych zawodników, mamy jednak nadzieję, że sportowa złość zaowocuje lepszym wynikiem w kolejnej edycji turnieju.
Dziękujemy jednocześnie za zaproszenie naszym przyjaciołom z Lubska

turniej lubsko 2014

Chcesz zobaczyć wiecej zdjęć z tego wydarzenia? Kliknij w link: GALERIA


 

ŁUŻYCKA WYSTAWA GOSPODARCZA

10.05.2014r. na terenie żarskiego rynku miała miejsce Łużycka Wystawa Gospodarcza. Nasi podopieczni świetnie bawili się korzystając z atrakcji przygotowanych przez organizatorów wydarzenia.

ŁUŻYCKA WYSTAWA GOSPODARCZA

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA


WIZYTA VW CLUB VOLKSMOBIL

26.04.2014r. kolejny już raz dwiedzili nas członkowie VW CLUB VOLKSMOBIL, których łączy miłość do klasycznych VW Garbusów. Piękne garbusy wspaniale prezentowały się na terenie naszej placówki a przejażdżka po żarskich ulicach była dla naszych podopiecznych ogromnym przeżyciem. Dziękujemy za odwiedziny i wspólnie spędzony czas oraz możliwość podziwiania niesamowitych aut.

26.04.2014 garbusy

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA


PREZENTY I ŻYCZENIA OD SZKOŁY Z LUTON- DUNSTABLE

17.04.2014r. nasi podopieczni otrzymali życzenia i prezenty z okazji Świąt Wielkanocnych od uczniów polskiej szkoły im. Maksymiliana Marii Kolbe w Luton- Dunstable- Wielka Brytania. Szkoła ta od dawna wspiera naszą placówkę m.in. przekazali środki finansowe na zakup rowerów dla naszych podopiecznych. Serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom z Luton- Dunstable i życzymy wszystkiego najlepszego.

PREZENTY I ŻYCZENIA OD SZKOŁY Z LUTON- DUNSTABLE

 

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA


JARMARK ŁUŻYCKI

14.04.2014r. Odbył się w Żarach Jarmark Łużycki. Nie mogło na nim zabraknąć naszych podopiecznych, którzy z wielkim zapałem i radością korzystali z przygotowanych tego dnia atrakcji.

Jarmark łużycki


CYRK ARENA

11.04.2014 do naszego miasta przybył CYRK ,,ARENA". Tresura zwierząt, popisy akrobatyczne i wygłupy klauna były dla naszych podopiecznych wspaniałą rozrywką. Dziękujemy właścicielom ,,ARENY" za umożliwienie naszym dzieciakom uczestniczenia we wspaniałym spektaklu.

cyrk arena


MALI OGRODNICY

Każdego roku nasi podopieczni zakładają ogródek warzywny, który od wiosny aż do późnej jesieni dostarcza naszym podopiecznym świeże i zdrowe warzywa, nie inaczej było w tym roku. 08 kwietnia 2014r. wychowawczyni p. Marzena wspólnie z naszymi chłopcami przygotowali teren i zasadzili warzywa. Zasadzone zostały również kwiaty, które nasza placówka corocznie otrzymuje od państwa M. W. Rosół, prowadzących sprzedaż kwiatów w żarskich Kunicach. Pragniemy serdecznie podziękować państwu M. W. Rosół za kwiaty, które upiększają naszą placówkę.

zakladanie ogródka


IX- NOCNY MARSZ PO ZIELONYM LESIE

04.04.2014 r. odbył się ,,IX Nocny marsz po Zielonym Lesie"- poświęcony pamięci Jana Pawła II. Organizatorem tego wydarzenia był Klub Turystyki Aktywnej PTTK – „RYŚ". Nasi podopieczni ,,uzbrojenie" w latarki bardzo chętnie maszerowali wspólnie z mieszkańcami Żar, wspominając Jana Pawła II, piekąc kiełbaski i śpiewając piosenki.

marsz po zielonym lesie


WESOŁA SOBOTA

29.03.2014 r. wychowawczyni naszej placówki p. Beata przygotowała dla podopiecznych nie lada atrakcję. Sobotni wczesnowiosenny spacer został uwieńczony pieczeniem przepysznych gofrów oraz puszczaniem baniek. Każde dziecko miało możliwość stworzyć z wody i mydła przepiękne mieniące się w słońcu bańki.

wesoła sobota

 

 Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA

 


SPOTKANIE Z TERAPEUTĄ

O ważności działań profilaktycznych nikogo nie trzeba przekonywać dlatego szczególnie duży nacisk kładziemy na tą dziedzinę naszej pracy z podopiecznymi. Jednym z tego rodzaju działań było spotkanie z terapeutą żarskiego ,,Profila" , które odbyło się 28.03.2014r. 

SPOTKANIE Z TERAPEUTĄ


WARSZTATY Z ŻARSKĄ POLICJĄ

10.03.2014r. na terenie naszej placówki odbyły się warsztaty, prowadzone przez policjantkę z Żarskiej Komendy p. Sylwię Tyburską dotyczące przestępczości nieletnich, skutków prawnych posiadania narkotyków, spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz obrazy funkcjonariusza publicznego. Dziękujemy p. Sylwii za interesujące warsztaty i mamy nadzieję, ze wiedza zdobyta przez naszych podopiecznych sprawi, ze nigdy nie popełnią czynów zakazanych przez prawo.

 

spotkanie z policją


ZABAWA KARNAWAŁOWA TPD

Od początku istnienia naszej placówki prowadzimy owocną współpracę z Towarzystwem Pomocy Dzieciom działającym w Żarach. Dzięki zaproszeniu TPD nasi podopieczni 28.04.2014r. uczestniczyli w zabawie karnawałowej zorganizowanej w świetlicy prowadzonej przez stowarzyszenie. Wspólne zabawy, tańce i konkursy były wspaniała okazją do integracji dzieciaków.

 

zabawa tpd

 

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA


BAL KARNAWAŁOWY W KATOLICKIEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ

 

Karnawał to dla wszystkich ludzi czas radości i zabawy. Nasi podopieczni 24.02.2014r. mieli możliwość uczestnictwa w balu przebierańców z dziećmi z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Żarach. W imieniu naszych podopiecznych dziękujemy serdecznie za zaproszenie.

 

zabawa karnawałowa katolik

 

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIAPODSUMOWANIE PROJEKTU

 

19.02.2014r odbyło się podsumowanie projektu ,,Profilaktyczna aktywizacja dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych", na realizację którego Stowarzyszenie Przyjaciół Jasia i Małgosi otrzymało dotację z budżetu miasta Żary. Była to okazja wręczenia wszystkim uczestnikom upominków oraz podziękowania osobom zaangażowanym w jego realizację. W ramach projektu odbyły się wydarzenia dzięki którym każdy z naszych podopiecznych może uznać zakończone ferie za pełne przygód i niezapomnianych wrażeń.

zakończenie projektu


ZAKOŃCZENIE FERII

 

16.02.2014. Wszystko co dobre szybko się kończy, także i tegoroczne ferie dobiegły końca, choć pogoda w ich trakcie bardziej przypominała majowy weekend, dla naszych podopiecznych był to czas aktywnie spędzony. Z okazji zakończenia Ferii nasi podopieczni mieli możliwość powspominać wspólnie spędzone chwile przy cieple płonącego ogniska, zajadając własnoręcznie upieczone kiełbaski.

 

ognisko

 

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA


ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

12.02.2014r na terenie naszego Domu Dziecka odbyły się ostatnie z cyklu zajęcia profilaktyczne. Każdy ich uczestnik miał możliwość rozwoju osobowości, w ostatnich przeprowadzonych przez p. Beatę Wojtkowiak,  mowa była o emocjach.
Zajęcia odbyły się w ramach projektu ,,Profilaktyczna aktywizacja dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych”, na realizację którego Stowarzyszenie Przyjaciół Jasia i Małgosi otrzymało dotację z budżetu miasta Żary.
 
zajęcia emocje
 
Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA 
 

WYJAZD DO WROCŁAWIA

 

11.02.2014r odbyła się wycieczka do Wrocławia, w jej trakcie nasi podopieczni uczestniczyli w spektaklu ,,Czerwony Kapturek” w wykonaniu Opery Wrocławskiej, oraz oglądali film ,,Skubani”.

Wyjazd odbył się w ramach projektu ,,Profilaktyczna aktywizacja dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych”, na realizację którego Stowarzyszenie Przyjaciół Jasia i Małgosi otrzymało dotację z budżetu miasta Żary.

 

opera główna

 

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA

 


 

MILITARNA PRZYGODA

05.02.2014r nasi podopieczni odwiedzili Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie. Wśród samolotów, armat, czołgów i przeróżnych pojazdów służących niegdyś naszemu wojsku, każdy z wychowanków mógł poczuć się jak prawdziwy żołnierz.

militaria

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA

 


FERIE W ZIELONEJ GÓRZE

03.02.2014r wychowankowie naszej placówki udali się na wycieczkę do Zielonej Góry. W trakcie wyjazdu mieli możliwość oglądać film ,,Kraina lodu”, kibicowali w turnieju piłkarskim zorganizowanym przez Stowarzyszenie ,,Biegam-Pomagam” a zwieńczeniem całego dnia była wieczorna kąpiel na terenie zielonogórskiego aquaparku.
 
Wyjazd odbył się w ramach projektu ,,Profilaktyczna aktywizacja dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych”, na realizację którego Stowarzyszenie Przyjaciół Jasia i Małgosi otrzymało dotację z budżetu miasta Żary.
 
zielona góra ferie
 

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA

 


PODSUMOWANIE KONKURSU FIRMY LUG

Dn.16.01.2014r do naszej placówki przyjechali przedstawiciele firmy LUG z Zielonej Góry by podsumować konkurs na bombkę świąteczną, który firma corocznie organizuje a w którym nasi podopieczni zawsze chętnie uczestniczą. Podczas spotkania nastąpiło wręczenie nagród za najpiękniejsze bombki wykonane przez dzieci. Wszystkim laureatom pragniemy pogratulować oraz podziękować firmie LUG za zaproszenie i już z niecierpliwością czekamy na następną edycję konkursu. 
 
lug kolaż

 

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA

 


 


SPOTKANIE WIGILIJNE

19.12.2013r. odbyło się w naszej placówce tradycyjne spotkanie wigilijne. Tego dnia nasi podopieczni, pracownicy i zaproszeni goście, spotykają się by wspólnie kolędować i przełamać się opłatkiem. Z okazji tej wyjątkowej chwili nasi podopieczni przygotowali tradycyjne Jasełka, które przedstawili przybyłym osobom, wśród których nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wzruszającego momentu w życiu naszej placówki a szczególnie naszym podopiecznym za piękne przedstawienie.

Wigilia

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA


Dzieci- Dzieciom

 

Dnia 20.12.2013r. Uczniowie VI klasy Sp. z Bieniowa odwiedzili naszych podopiecznych. Podczas spotkania dzieci z Bieniowa przedstawiały przygotowany specjalnie na to spotkanie program artystyczny oraz podarowały naszym wychowankom samodzielnie przygotowane upominki świąteczne. Pragniemy serdecznie podziękować za miłe spotkanie i pozdrawiamy.

 

bieniów

 

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA


PREZENTY OD GIMNAZJALISTÓW Z IŁOWEJ

 

Bardzo miłą niespodziankę dla naszych podopiecznych przygotowali uczniowie Gimnazjum w Iłowej. Gimnazjaliści podarowali naszym wychowanką upominki z okazji Świąt, dziękujemy za pamięć i bardzo miła niespodziankę.

szkoła iłowa

 


 WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 

Dn. 06.12.2013r naszych podopiecznych odwiedził sam Święty Mikołaj, wśród jego pomocników znaleźli się przedstawiciele Falubazu, Kronopolu, ESA Trucks Iłowa oraz Związku Kresowiaków. W podziękowaniu dla Świętego za słodkie upominki nasze dzieciaki przygotowały wierszyki, które recytowały Mikołajowi.

mikołaj

 

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia?Kliknij w link: GALERIA


 KONFERENCJA KRONOPOLU I FALUBAZU

18.10.2013r nasze dzieciaki wzięły udział w konferencji prasowej podsumowującej współprace Zielonogórskiego Klubu Żużlowego Falubaz z firmą Kronopol. Podopieczni mieli możliwość spotkać się z zawodnikami Falubazu oraz otrzymali jeden z rowerów, na których odbywało się rozpoczęcie każdych zawodów na stadionie przy ul. Wrocławskiej

 zielona kronopol


ZAKOŃCZENIE WAKACJI 2013

31.08.2013r. odbyło się w naszej placówce podsumowanie i zakończenie projektu ,,Wakacje bez przemocy". Dzięki środkom finansowym, które Stowarzyszenie Przyjaciół Jasia i Małgosi otrzymało z Urzędu Miasta w Żarach, nasi podopieczni mieli możliwość aktywnego spędzenia wolnych od nauki dni. Podopieczni podczas spotkania otrzymali drobne upominki. Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu pragniemy serdecznie podziękować i już z niecierpliwością czekamy na kolejne wakacje.

zakończenie projektu

                 Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia? Kliknij w link: GALERIA      


 WYJAZD DO ZIELONEJ GÓRY

30 Sierpnia 2013r już po raz drugi w trakcie tych wakacji nasi podopieczni udali się do Zielonej Góry tym razem wśród przygotowanych dla nich atrakcji był seans filmu ,,Smerfy 2” w kinie Cinema City, oraz zwiedzanie ekspozycji w Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu ,,Wakacje bez przemocy", na realizację którego Stowarzyszenie Przyjaciół Jasia i Małgosi otrzymało dotację z Urzędu Miasta w Żarach

 

zielona cinem 

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia? Kliknij w link: Galeria


WYCIECZKA DO WROCŁAWIA 

W dniu 25.08.2013r. nasi podopieczni udali się na wycieczkę do Wrocławia. Wśród atrakcji przewidzianych dla naszych dzieciaków, znalazły się min. zwiedzanie wrocławskiego ZOO, rejs statkiem po Odrze, spacer po wrocławskim Rynku.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu ,,Wakacje bez przemocy" na realizację którego Stowarzyszenie Przyjaciół Jasia i Małgosi otrzymało dotację z Urzędu Miasta w Żarach

wrocław

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia? Kliknij w link: Galeria


BIWAK NA GRYŻYCACH 

W dniach 07-08. sierpnia 2013r nasi podopieczni przebywali na Gryżycach. Wyjazd na biwak rowerami, kąpiele, gry i zabawy, wspólne rozmowy przy ognisku i noc spędzona pod namiotami dostarczyły dzieciakom wielu niezapomnianych wrażeń.

Biwak odbył się w ramach projektu ,,Wakacje bez przemocy”, na realizację którego Stowarzyszenie Przyjaciół Jasia i Małgosi otrzymało dotację z Urzędu Miasta w Żarach

 

gryyce

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia? Kliknij w link: Galeria


 

WIZYTA WYCHOWANKÓW DOMU DZIECKA ZE SZPROTAWY

Dnia 6 sierpnia 2013r. odwiedzili naszą placówkę podopieczni Domu Dziecka ze Szprotawy. Cały dzień upłynął na pod znakiem dobrej zabawy a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny naszym kolegom i koleżankom ze Szprotawy i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

szprotawa

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia? Kliknij w link: Galeria


 

MECZ FALUBAZU 

W dniu  04.08.2013r.  nasze dzieciaki pojechały na mecz żużlowy do Zielonej Góry. Na stadionie przy ulicy Wrocławskiej mogli dopingować drużynę Falubazu, która odniosła zwycięstwo nad zawodnikami z Gniezna. Dziękujemy klubowi Falubaz za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu i życzymy wielu sukcesów sportowych.

mecz falubazu

 


 

REJS JACHTEM PACIFICA

W dniach od 26 do 29 lipca 2013r. piątka naszych podopiecznych miała możliwość odbycia rejsu na pokładzie jachtu Pacifica  ze Szczecina do Świnoujścia i dalej na Zatokę Pomorską. Rejs był możliwy dzięki właścicielowi jednostki Panu Wiesławowi Skotnickiemu kapitanowi jachtowemu, który jest inicjatorem akcji "Pomóżmy Wypłynąć" (http://www.pacifica.pl/pomozmy-wyplynac). Dzięki Panu Wiesławowi Ola, Stasia, Weronika, Marzena i Remigiusz, mogli odkryć festynujący świat żeglarstwa, zobaczyć nowe miejsca, wysłuchać wielu fascynujących i pouczających ,,morskich opowieści”. Pragniemy serdecznie podziękować Panu Wiesławowi i Krzysztofowi za gościnę na pokładzie pięknego jachtu Pacifica,  za okazaną pomoc i cierpliwość podczas pierwszego rejsu naszych podopiecznych 

rejs

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia? Kliknij w link: Galeria


 

WIZYTA ANDRZEJA HUSZCZY 

17. 07. 2013  nasz  Dom Dziecka odwiedził legendarny zawodnik Zielonogórskiego Falubazu, Andrzej Huszcza. Pan Andrzej wręczył naszym wychowankom maskotki podarowane przez nowożeńców Marzenę i Łukasza (para poznała się kilka lat temu na meczu żużlowym na SPAR Arenie przy ulicy Wrocławskiej). Dzieci otrzymały także Falubazowe gadżety oraz miały możliwość zobaczyć z bliska motor na którym ścigają się zawodnicy zielonogórskiej drużyny. Pragniemy serdecznie podziękować Panu Andrzejowi za odwiedziny oraz wszystkim osobą zaangażowanym w organizacje tego spotkania.

 

huszcza

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia? Kliknij w link: Galeria 


 

 Wycieczka do Zielonej Góry

10 lipca 2013 r w ramach działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Jasia i Małgosi działającym przy Domu Dziecka w Żarach nasi wychowankowie udali się na wycieczkę do Zielonej Góry. W napiętym programie wyjazdu znalazły się takie atrakcje jak zwiedzanie Muzeum Etnograficznego w Ochli, spacer po Zielonej Górze, wyjście do aquaparku.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu ,,Wakacje bez przemocy”, na realizację którego Stowarzyszenie przyjaciół Jasia i Małgosi otrzymało dotację z Urzędu Miasta w Żarach

 

zielona

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia? Kliknij w link: Galeria


 

TAŃCE INTEGRACYJNE

09 lipca 2013 r w naszej placówce odbył się kurs tańca nowoczesnego, który poprowadził p. Zbigniew Żołędziejewski ze Studia Integracji Społecznej BINGO w Zieloneja Górze. Serdecznie dziękujemy p. Zbigniewowi za miło spędzony czas i świetną zabawę.

pierwszaA

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia? Kliknij w link: Galeria


 

Wyjazd do Łagowa

06 lipca 2013r nasi podopieczni wspólnie z dziećmi z Powiatowego Domu Dziecka w Lubsku udali się na wycieczkę do Łagowa. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji min. w ramach 42 Lubuskiego Lata Filmowego dzieci uczestniczyły w pokazie filmu ,,Mój rower” oraz spotkały się ze znanym reżyserem Ryszardem Brylskim, wychowankowie mieli możliwość odbyć kurs pierwszej pomocy oraz obserwować pokazy płetwonurków, uwieńczeniem dnia pełnego wrażeń było zwiedzanie najciekawszych miejsc Łagowa.

DSCF0565

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia? Kliknij w link: Galeria


 

Wizyta Domu Dziecka z Weißwasser

04 lipca 2013r odwiedzili naszą Placówkę wychowankowie Domu Dziecka z Weißwasser. Podczas wspólnego ogniska, gier i zabaw na świeżym powietrzu, dzieci pokazały nam, że pomimo bariery językowej można nawiązać ze sobą kontakt i spędzić czas w przyjacielskiej atmosferze.

pierwsza

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia? Kliknij w link: Galeria


 

I Park Cross Żary 2013

W dniu 29 czerwca 2013r odbył się I Park Cross Żary. W kategoriach biegów i Nordic Walking wystartowało 89 osób w tym dzieci i osoby dorosłe. Biegi główne odbyły się na dystansie 4000m na dwóch wzgórzach parkowych przy Pl. Konstytucji 3 Maja w Żarach. Na imprezie tej nie mogło oczywiście zabraknąć naszych podopiecznych, którzy podczas zawodów odnieśli wiele sukcesów. W kategorii – Nordic Walking – Dzieci – Dziewczęta, pierwsze miejsce zajęła nasza podopieczna Karolina Szymańska; w kategorii – Nordic Walking – Dzieci – Chłopcy, trzecie miejsce zajął Bartek Hirsch, w kategorii – Nordic Walking – Kobiety, czwarta była Ula Mazur a piąta Weronika Pieczywek. Również w kategorii biegów nie zabrakło naszych reprezentantów, w biegu głównym – Osoby Niepełnosprawne- zwyciężył Mateusz Mazur. Gratulacje należą się również pani Dianie Pszenicznej, wychowawczyni z naszej placówki, która w biegu głównym – Kobiet- zajęła 2 miejsce.

cross

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia? Kliknij w link: Galeria


 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

28 czerwca 2013r na terenie naszej placówki odbyła się tradycyjna już impreza pod hasłem ,,POWITANIE WAKACJI”, w jej trakcie podsumowany został rok szkolny 2012/2013, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, odbył się grill połączony z zabawami na świeżym powietrzu.

wakacje

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia? Kliknij w link:Galeria


 

SZKLARSKA PORĘBA

27 czerwca 2013r podopieczni naszego Domu wybrali się na wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Nasi mali wędrowcy dzielnie radzili sobie na szlaku z zapałem zwiedzając najciekawsze miejsca okolic Szklarskiej.

szklarska

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia? Kliknij w link:Galeria


 

DZIEŃ DZIECKA Z DAF

23.06.2013r wychowankowie naszego Domu uczestniczyli w pikniku, który z okazji Dnia Dziecka został zorganizowany przez oddział firmy DAF w Iłowej. Dzieci miały możliwość poznać samochody ciężarowe od podszewki, zobaczyć warsztat a nawet przejechać się najnowszym pojazdem DAF. Ponadto czekało na nich wiele atrakcji- zjeżdżalnie, karuzela, basen z piłkami, rozgrywki piłkarskie na PlayStation i wiele innych. Podczas imprezy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,,DAF Oczyma Dziecka”, w którym II miejsce zajął nasz podopieczny Bartek Hirsch. Bartkowi gratulujemy, a filii firmy DAF z Iłowej pragniemy podziękować za zaproszenie.   

3

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia? Kliknij w link: Galeria


 

ZAWODY WĘDKARSKIE

15 czerwca 2013r nasi podopieczni wzięli udział w zawodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka na stawach PZW w Żarach, za organizację imprezy odpowiadało koło nr 3 i koło nr 8 PZW Żary. Z naszych wychowanków najlepszymi wędkarzami okazali się: Mateusz Telega- nagroda za złowienie największej ryby podczas zawodów oraz Kacper Zawora, który w kategorii do lat 13 zajął drugie miejsce. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz sprzęt wędkarski. Pragniemy serdecznie podziękować za zaproszenie organizatorom imprezy.

 

14

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tego wydarzenia? Kliknij w link: Galeria


 

II WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DOMÓW DZIECKA W LUBSKU

24 maja 2013r odbył się turniej piłki możnej dla wychowanków Domów Dziecka z naszego województwa. Nasza młoda drużyna po ambitnej walce zajęła 7 miejsce, pozostali wychowankowie uczestniczyli w grach i zabawach towarzyszących turniejowi i dopingowali naszych zawodników. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie drużyny pragniemy podziękować i już z niecierpliwością czekamy na następny turniej

4

Chcesz zobaczyć galerię zdjęć z tego wydażenia?kliknij w link: Galeria

 


 

Pierwsza  Komunia Święta

05 maja 2013 dwójka naszych podopiecznych przyjęła Sakrament I Komunii Świętej. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia Karolinie i Brajanowi. Pragniemy również podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie przyjęcia komunijnego zorganizowanego na terenie naszej placówki.

komunia